Vaši lidé

Mgr. Anna HUDSKÁ

Mgr. Anna HUDSKÁ, 45 let, Klokočí majitelka Farmy Klokočí a Půjčovny lodí a koloběžek Klokočí, zakladatelka spolku ZAzemí Turnov, zastupitelka obce Klokočí

„Ve všem, co dělám a čím žiju, je vždy kus člověčenství, tvořivosti a dobrodružství,“ říká Anna Hudská, která za Pro KRAJinu kandiduje do krajských voleb na 10. místě.

"Pěstuji ekologickou zeleninu a pracuji pro komunitní zahradu v Turnově. Koordinuji kompostování na sídlištích, výsadby v krajině a síť komunitních chovů slepic. Říkám tomu moje svatá trojice – stromy, kompost, slepice,“ usmívá se Anička, místopředsedkyně spolku ZAzemí.

Na Malé skále Anička provozuje rodinnou půjčovnu lodí a koloběžek Klokočí.

Sdílený chov slepic má velký úspěch a je o něj zájem. „Největší problém je najít pozemek – ne vždycky je město nebo obec ochotná zapůjčit svůj. Většina chovů je proto na soukromých pozemcích. Pak už to není složité, nedávno jsme v Jablonci otevřeli sedmý chov, v Liberci osmý, v Janově devátý. A další se chystají.”

Proč se tahle vytížená žena pouští do politiky? „Myslela jsem, že můžu změnit svět, když budu pěstovat ekologickou zeleninu a žít na venkově s minimální spotřebou. Moc mě to baví, ale došla jsem k závěru, že to není dost. Proto jsem se pustila do kompostování na sídlištích, do záchrany slepic, do sázení stromů. Moc mě to baví, ale došla jsem k závěru, že dělat cokoliv v rámci současné legislativy není dost.

Myslím, že mít vliv na vývoj legislativy může změnit mnohé. Nevím, jestli to bude dost. Ale dokud to nezkusím, nezjistím to!“

Doporučujeme si poslechnout podcast s Aničkou přímo z pole. Pokud vás zajímá, jak si založit komunitní chov slepic, poslechněte si návod zde.

Máme radost, že vás tu máme.
Nechte nám, prosím, svůj e-mail!

Budeme ho opatrovat jako oko v hlavě a nejvýš jednou týdně vám na něj pošleme tipy, co můžete dělat vy proti suchu a novinky z Pro KRAJinu.