22 metráků brambor, více než 20 přednášek, snídaně u slepic a tisíce setkání: ohlédnutí za kampaníimage

Chtěli jsme kampaň, která bude dávat smysl. Aby měla přesah bez ohledu na výsledek a aby sama o sobě měla potenciál věci měnit, dělat něco dobrého a motivovat k tomu další lidi.

 

A proto jsme...

  • - Naslouchali: V rámci kontaktní kampaně jsme navštívili mnoho míst a na nich jsme si s vámi povídali, poslouchali vaše příběhy, doporučení, odpovídali na vaše otázky a vysvětlovali. Bylo to pro nás obohacující a pomohlo nám to se posouvat dál.  • - Diskutovali: V rámci kampaně proběhly více než dvě desítky diskuzí na témata jako jsou: obnova krajiny, Turow a budoucnost energetiky, řešení sucha i povodní ve městě, rozvoj odlehlých regionů, dopady klimatických změn na Českou republiku, sdílený chov slepic,...
  • - Uklízeli: V rámci kampaně jsme uspořádali i dva úklidy. Společnými silami jsme uklidili v Českém ráji a České Lípě. Čtrnáct lidí dohromady z přírody vysbíralo přes 60 kilogramů odpadu.  • - Tvořili: V rámci kampaně jsme uspořádali několik akcí spojených s komunitními slepičárnami a mnozí z našich kandidátů se zapojili i do jejich samotného vybudování po městech v našem kraji. Vytvořili jsme také výstavu O zakleté krajině, v rámci níž se snažíme jednoduše popsat hlavní problémy naší krajiny.- 
  • - Rozdávali brambory: což vám to často vykouzlilo úsměv na tváři. Protože brambora je grunt. Protože potraviny na našem stole mají mít kde vyrůst, potřebují zdravou půdu, dostatek vody, péči. Protože potraviny na našem stole by měly být převážně lokální. Proto byly naše brambory od místního zemědělce.  • - Psali: V rámci kampaně jsem napsali mnoho desítek článků, které se týkaly našeho kraje, problémů, úspěchu, pokroků, vizí i plánů do budoucna. Vydali jsme také dvoje noviny.
  • - Vyprávěli: V rámci kampaně vznikl podcast Pro KRAJinu, ve kterém se představila celá řada kandidátů se svými příběhy a zkušenostmi (stojí za poslech i po volbách :)
  • - Podporovali: V rámci kampaně jsme podpořili petici za prohlášení části kopce Tlustec na Českolipsku za přírodní rezervaci.
  • - Dávali jsme tipy na výlet: Milujeme náš kraj a myslíme si že je plný zajímavých míst. A tak jsme vytvořili několik doporučení na výlety po kraji na méně známá místa. Snad vás zaujaly, nebo se tam ještě vydáte... pro novou energii, krásné výhledy, čas ve společnosti nebo o samotě...   • - Natáčeli: naše tři předvolební videa se vám soudě podle ohlasů líbila. Najdete je i pod tímto článkem :)

Děkujeme všem, kdo jste byli součástí!

nejnovější články
image

Josef Šedlbauer: Musíme to překlepat, a využít koupený čas k zásadním změnám

Rozumím tomu, že jste po včerejším oznámení opatření naštvaní, unavení, znechucení nebo vystrašení z toho, kam spějeme.

Více
image

Ovocné aleje i Sad zrození: přidejte se k sázení!

Pomozte sázet nové aleje ovocných stromů, ať máte za deset let kam chodit na rande nebo na procházku s dětmi.

Více
image

182 miliard pro budoucnost

Peníze na obnovu země po pandemii můžeme využít k uzdravení krajiny i českého školství. Současný vládní návrh není dobrý.

Více