Evropská rodina Zelených ukázala svou sílu!image

Zelení ze Saska BÜNDNIS 90/DIE GRÜNEN Sachsen přijeli tento víkend podpořit Pro KRAJinu


V pátek jsme společně rozdávali materiály a brambory při kontaktní kampani v Liberci. Se zelenou europoslankyní Annou Cavazzini pak večer v Pražské ulici před Knihkupectvím a antikvariátem Fryč debatoval prof. Josef Šedlbauer o budoucnosti pro Turów a celý region. 


Anna je v Evropském parlamentu v téhle záležitosti jedna z klíčových postav. Záznam debaty si můžete poslechnout zde.


Druhá diskuse proběhla v sobotu dopoledne ve Frýdlantu a týkala se podpory odlehlých regionů. Jeden z několika skvělých postřehů je, že mít v regionu zajímavou školu s otevřeným přístupem ke vzdělávání je výhra, protože pro některé rodiče to může být silný důvod se na takové místo přestěhovat. V tom může kraj pomoci!Odpoledne jsme podnikli cyklojízdu s rozvozem novin na trase Frýdlant - Jindřichovice pod Smrkem, kde nás přivítali Rosenbaumovi z Rodinné farmy Lukava. U piva, čerstvé zeleniny a koláče jsme pak diskutovali o neutěšené situaci malých farem v České republice a způsobech, jak podpořit drobné zemědělství. Jedním ze způsobů je například "hospodaření na zkoušku" jako to nabízí Rosenbaumovi ve svém projektu Konipas.

Anna nám zprostředkovala kontakt i na saského ministra pro životní prostředí a zemědělství, se kterým chceme jednat o přeshraničních projektech. Třeba o možnosti vést záložní vedení do Šluknovského výběžku z Německa, takže by se nemuselo budovat vedení vysokého napětí přes Lužické hory. 

Zelení jsou celoevropská rodina. Máme v nich nejen v Sasku přirozené partnery. To je výhoda, kterou chceme ve vedení kraje využít! 

 

nejnovější články
image

Josef Šedlbauer: Musíme to překlepat, a využít koupený čas k zásadním změnám

Rozumím tomu, že jste po včerejším oznámení opatření naštvaní, unavení, znechucení nebo vystrašení z toho, kam spějeme.

Více
image

Ovocné aleje i Sad zrození: přidejte se k sázení!

Pomozte sázet nové aleje ovocných stromů, ať máte za deset let kam chodit na rande nebo na procházku s dětmi.

Více
image

182 miliard pro budoucnost

Peníze na obnovu země po pandemii můžeme využít k uzdravení krajiny i českého školství. Současný vládní návrh není dobrý.

Více