Vaši lidé

Bc. Pavel PERLÍK

Bc. Pavel PERLÍK, 33 let, Zákupy IT programátor

Pavel je 33 letý otec 3 dcer. “Jsem introvert, politika je pro mě někdy výzva. Zapojuju se proto, že chci, aby se mé děti a vnoučata měla dobře. To nepůjde, když se nebude mít dobře společnost,” uvědomuje si Pavel. 


Je pro něj důležité zapojování lidí do rozhodování i mimo volby: “Vadí mi, že vlastně nikdy nemůžu říct svůj názor. Jednou za pár let se volí zastupitelé, a pak dlouho nelze jejich rozhodování moc ovlivnit. Je to těžkopádné a v moderní době vlastně i nedemokratické. Jsem pro větší participaci občanů.”


Na kraji chce prosazovat podporu obnovitelných zdrojů energie a podporu cyklodopravy. “Aby se dalo dojet v klidu a bezpečně do práce. Také by bylo fajn aby každá větší obec půjčovala elektromobil na nákupy a elektrokola nebo elektrokoloběžky. Stačilo by jich pár, aby si to ti lidí mohli osahat,” říká.


Důležitá je pro něj i obnova krajiny a podpora opatření, které povedou k zadržování vody. “Rád bych také, aby kraj aktivněji vysazoval stromořadí. Je to důležitý krajinotvorný i estetický prvek,” uzavírá Pavel.

Máme radost, že vás tu máme.
Nechte nám, prosím, svůj e-mail!

Pokračujeme v práci, do které jsme se pustili. Pokud chcete vědět, co se kolem Pro KRAJinu děje, přihlašte se k odběru newsletteru. Posíláme ho jednou měsíčně.