Vaši lidé

Bc. Tomáš NEDĚLA

Bc. Tomáš NEDĚLA, 31 let, Liberec osobní asistent v chráněném bydlení, zakladatel Trash Hero Liberec - dobrovolnický sběr odpadků ve městě, dobrovolník v hospicu sv. Zdislavy, lektor DDM Větrník

Jak spolu souvisí kriminalita a odpadky? Jeden zajímavý výzkum odhalil, že na místech, která jsou špinavá nebo znečištěná odpady, lidé častěji překračují zákon. Lidé, kteří ve svém volném čase uklízejí v přírodě i ve městech, tedy přispívají i ke snižování kriminality!

V Liberci takové úklidy pořádá zakladatel Trash Hero Liberec a náš další kandidát Tomáš Neděla. Ten pracuje jako osobní asistent v chráněném bydlení, vloni dokončil dálkové studium speciální pedagogiky.

“Díky nastavení služeb v práci se mohu věnovat rodině a dobrovolnictví. Mám téměř dvouletou dceru, pro kterou tu můžu být, a skvělou manželku.

Po nedávném dokončení studia na vysoké škole jsem začal vést kroužek pro děti prvního stupně, ve kterém skrz zážitkové aktivity pomáháme jak lidem, tak přírodě. Rád bych ho rozšířil i mezi děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, které si ho nemohou dovolit zaplatit.

Manželka mě ve všem velmi podporuje, což je pro mě obrovskou pomocí a motivací. Společně jsme založili na Facebooku skupinu Zero Waste Liberec pro sdílení tipů a rad pro šetrnější způsob života a i s naší dcerkou se účastníme úklidů veřejných míst v Liberci, které pořádám skrze organizaci Trash Hero Liberec, kterou jsem před rokem a půl založil,” říká Tomáš. Nenechte si ujít zajímavý podcast, kde o svých pestrých aktivitách a pracovních zkušenostech upřímně a se zápalem vypráví!

Máme radost, že vás tu máme.
Nechte nám, prosím, svůj e-mail!

Pokračujeme v práci, do které jsme se pustili. Pokud chcete vědět, co se kolem Pro KRAJinu děje, přihlašte se k odběru newsletteru. Posíláme ho jednou měsíčně.