Vaši lidé

Ing. Kateřina BEDNÁŘOVÁ

Ing. Kateřina BEDNÁŘOVÁ, 34 let, Pulečný ředitelka Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s.

Je mi 34 let, mám vystudované lesní inženýrství a již několik let vedu obecně prospěšnou Společnost pro Jizerské hory. Považuji za velké štěstí, že se ve své práci mohu věnovat dvěma oblastem, které mi dávají smysl a dělají mi radost – je to péče o krajinu a ekologická výchova. Sázíme aleje, budujeme turistickou infrastrukturu, pořádáme úklidy hor, realizujeme projekty na podporu biodiverzity a provozujeme ekocentrum v osadě Jizerka, která je i pro mě osobně srdcovým místem.

Kromě práce je mou celoživotní náplní také skauting – už si neumím představit léto bez tábora a nepřestává mě bavit připravovat smysluplný program a nechávat děti zažít dobrodružství, svobodu a zodpovědnost. 

Nyní si s manželem a dvěma kluky zvykáme na vesnický živost v pasivním domě na kraji obce Pulečný. Chováme včely, máme na zahradě tůň, v blízkém hájku sklízíme houby a snídáme se srnkami – to vše považuji za nesmírný luxus a jsem za to velmi vděčná. I proto bych se chtěla podílet na tom, aby se z ochrany krajiny a přírody stalo téma a podobné chvilky mohli zažívat i další generace.

Máme radost, že vás tu máme.
Nechte nám, prosím, svůj e-mail!

Pokračujeme v práci, do které jsme se pustili. Pokud chcete vědět, co se kolem Pro KRAJinu děje, přihlašte se k odběru newsletteru. Posíláme ho jednou měsíčně.