Vaši lidé

Kristýna ŠŤASTNÁ

Kristýna ŠŤASTNÁ, 21 let, Liberec studentka Mezinárodních rozvojových studií, absolventka EduChange, autorka projektu Změna srážek v Libereckém kraji

A to o zkažené mladé generaci už jste slyšeli? Tak to jste ještě nepotkali naší Kristýnu! Je jí 21 let, za svůj život ale stihla tolik, že by jí kdekdo starší mohl závidět. Tato úžasná a aktivní mladá žena nečeká na to, až se o to důležité postará někdo jiný.

"Jako malá jsem měla sen: zachránit svět. Není malých cílů, že? Čím jsem starší a víc toho vím, tím víc si uvědomuji, že to nebude tak jednoduché, jak to v mých dětských očích tehdy vypadalo. Každopádně se nerada vzdávám," říká Kristýna Šťastná, naše další kandidátka, liberecká rodačka a studentka Univerzity Palackého v Olomouci.

"Na střední škole jsem se angažovala v různých projektech, které se často týkaly diplomacie a debatování. S pár kamarády jsme také organizovali stávku ‘Vyjdi ven’ na naší škole," popisuje Kristýna léta strávená na gymnáziu Jeronýmova.

Je pro ni důležitá pestrost a má silné pouto k přírodě. Proto si vybrala Mezinárodní rozvojová studia. V rámci univerzity pracovala na projektu EduCHANGE, připravovala programy pro středoškoláky týkající se dopadů změny klimatu na lesy nebo pracovala na projektu o pomalé módě.

"Jsem přesvědčená, že pokud chceme pomoci světu, musíme začínat z místa, odkud pocházíme. Já jsem něco takového již dlouho hledala. Něco, čím bych si byla jistá, co by mi dávalo smysl, co by mě do jisté míry i bavilo. Trochu náhodou jsem se dostala k lidem z Pro KRAJinu.

Z prvního setkání jsem odcházela nadšená. S každým dalším poznaným členem jsem uchvácenější, jak inteligentní a šikovní lidé žijí v mé domovině. Baví mě, že se v programu i celkově řeší věci, k jejichž řešení nadešel čas a nelze je déle odkládat...

Ať chceme nebo ne, politika utváří naši realitu. To nejmenší, co můžeme pro ovlivnění udělat, je to, že půjdeme volit. Já ale cítím, že můžu a chci dělat víc," uzavírá Kristýna.

Podcast s Kristýnou si můžete poslechnout tady.

Kristýna také spravuje náš Instagram.

Máme radost, že vás tu máme.
Nechte nám, prosím, svůj e-mail!

Pokračujeme v práci, do které jsme se pustili. Pokud chcete vědět, co se kolem Pro KRAJinu děje, přihlašte se k odběru newsletteru. Posíláme ho jednou měsíčně.