Vaši lidé

MgA. Eliška ŠÍDOVÁ

MgA. Eliška ŠÍDOVÁ, 41 let, Jablonec nad Nisou architektka, majitelka La Kavárny v Jablonci nad Nisou, zakladatelka designérské skupiny DoMoDo, organizátorka Jizerské 50 padesátkrát jinak.

“O krásách přírody Jablonecka se ví, o kráse architektury a kultury méně,” říká Eliška Šídová, architektka, designérka a majitelka proslulé jablonecké La Kavárny,. Snažím se to měnit. La Kavárna byl první krok.” 

Jeden rok studia architektury strávila Eliška v Paříži, z francouzské inspirace těží dodnes. S designovou skupinou DoMoDo vyrábí nábytek a bytové doplňky s místními řemeslníky z místních materiálů. Od roku 2014 též působí jako členka Komise městské památkové péče.


Letos v únoru Eliška zorganizovala kulturní akci Jizerská 50 padesátkrát jinak: “Během Jizerské 50 dorazí do Jablonce hodně návštěvníků z celé republiky a zahraničí. Kromě velkého koncertu v Liberci tu ale moc možností kulturního vyžití nebylo. Cílem akce tedy bylo otevřít brány Jablonce všem zájemcům, ukázat jeho zajímavá zákoutí a seznámit je s místními obchodníky, umělci, kulturními organizacemi a dalšími nadšenci.” Jizerská 50 padesátkrát jinak měla velký ohlas a pomohla k propojení světů lyžařů i těch, kterým běžky moc neříkají.

Máme radost, že vás tu máme.
Nechte nám, prosím, svůj e-mail!

Pokračujeme v práci, do které jsme se pustili. Pokud chcete vědět, co se kolem Pro KRAJinu děje, přihlašte se k odběru newsletteru. Posíláme ho jednou měsíčně.