Vaši lidé

Mgr. Jakub VARVAŘOVSKÝ

Mgr. Jakub VARVAŘOVSKÝ, 32 let, Jilemnice expert na komunikaci a protikorupční opatření, finalista mezinárodní vědecko-technické soutěže Falling Walls s projektem na zavlažování suchých oblastí, zakladatel MNOHA SVĚTŮ v Jilemnici

Studoval filosofii a skoro toho nelituje. Pracoval jako měnič cívek v elektromotorech, skladník, číšník, expert na komunikaci na Úřadu vlády nebo noční recepční. Teď dělí svoji práci mezi osvětu o duševním onemocnění a boj proti korupci: náš kandidát Jakub Varvařovský je muž mnoha talentů a zkušeností!

“Jsem nadšený do sociálních služeb a všeho, kde lidé spolupracují. Na uskupení ProKRAJinu se mi líbí, že chápe význam terénních služeb a jde s dobou. Poskytovat lidem péči u nich doma je hlavně o uznání důstojnosti člověka a zároveň je to i levnější a efektivnější způsob péče o lidi, kteří to potřebují,” vysvětluje Jakub důvody, proč se ke kandidátce Pro KRAJinu přidal.

„Nejvíc mě v posledních letech baví dobrovolný kolektiv MNOHO SVĚTŮ v Jilemnici, který jsme s přítelkyní založili v roce 2014,“ říká Jakub. MNOHO SVĚTŮ promítají dokumentární filmy, dělají besedy o lidských právech, občas něco pro přírodu, ale hlavně organizují celou řadu sbírek na pomoc ve světě i u nás v kraji.

„Letos v létě jsme zorganizovali workcamp pro mladé lidi, se kterým jsme pomáhali KRNAPu v boji s kůrovcem, a také jsme upravili okolí kaple sv. Izidora v Jilemnici. Organizační povinnosti jsme si rozdělili mezi sebou,“ říká Jakub, a vysvětluje tajemství úspěchu MNOHA SVĚTŮ:

„Myslím, že důvod, proč se nám daří udržet dlouhodobě kolektiv nadšených a schopných dobrovolníků je, že lidi rádi pomáhají lidem, zvířatům, přírodě. Paradoxně je ale často těžké přijít na to, jak to udělat, aby ta pomoc byla fakt přínos. V MNOHA SVĚTECH se nám úspěšně daří nacházet možnosti smysluplné pomoci. Navíc si mezi sebou hodně povídáme, zajímáme se jeden o druhého, a v naší činnosti využíváme zájmy a talenty všech dobrovolníků.“

Máme radost, že vás tu máme.
Nechte nám, prosím, svůj e-mail!

Pokračujeme v práci, do které jsme se pustili. Pokud chcete vědět, co se kolem Pro KRAJinu děje, přihlašte se k odběru newsletteru. Posíláme ho jednou měsíčně.