Vaši lidé

Mgr. Jindřich FELCMAN, Ph.D.

Mgr. Jindřich FELCMAN, Ph.D., 36 let, Liberec Právník, specialista na územní plánování, zastupitel Liberce, člen krajského Výboru hospodářského a regionálního rozvoje

"Moji rodiče hned po revoluci v Raspenavě zakládali místní organizaci Strany zelených. Vzpomínám si, jak mi při procházkách ukazovali velké zorané lány polí.
A vysvětlovali – tohle komunisti pokazili, divoká zvířata, hmyz a ptáci nemají kde žít, meliorace vysušují půdu. Je potřeba pole rozdělit, doplnit meze, remízy, rybníky,
" říká náš Jindrich Felcman, který za Pro KRAJinu kandiduje na 11. místě.


"To bylo před 25 lety. Rodiče jsou v důchodu, já mám svoji rodinu a nezměnilo se skoro nic! Svalování viny na komunisty po takové době nedává smysl. O krajinu se musíme postarat a nekňourat, že někdo před námi něco pokazil. Prázdných slov už jsme za 25 let slyšeli až moc,” říká Jindra, který jako spolupředseda Zelených v Liberci pokračuje v duchu rodinné tradice.
Tento právník, urbanista a liberecký zastupitel nenechává nikoho chladným. Nebojácně hlídá veřejné rozpočty a jakmile narazí na nepravost, neváhá na ni hlasitě upozornit - naposledy takto zabránil nevýhodné směně pozemků Liberce s firmou Syner. Byl to také Jindřich, kdo přišel s myšlenkou krajského fondu na podporu zadržování vody v krajině a s Josefem Šedlbauerem ji rozpracoval.


Do krajských voleb zpracoval náš program ochrany přírody, přečíst si ho můžete tady. Shrnutí celého hesla #NEUSCHNEME najdete zde.

Vynikající podcast o tom, jak stavět města, aby se v nich dobře žilo, o inspiraci Kodaní i o divočině jako smysluplném využití Ralska si poslechněte zde.

Jindřichovy články:

Máme radost, že vás tu máme.
Nechte nám, prosím, svůj e-mail!

Pokračujeme v práci, do které jsme se pustili. Pokud chcete vědět, co se kolem Pro KRAJinu děje, přihlašte se k odběru newsletteru. Posíláme ho jednou měsíčně.