Vaši lidé

Mgr. Kateřina ČECHOVÁ

Mgr. Kateřina ČECHOVÁ, 34 let, Liberec učitelka češtiny a angličtiny, lektorka, zakladatelka spolku Rodiče za klima Liberec, dobrovolnice

"Narodila jsem se mezi slepicemi a vzrostlými třešněmi, ve světě, kde se všichni znali, kde pan Ouhrabka chodil s kozou Pušimem denně na pastvu, kde cesta do krámu vedla po Ptačím rynku, a na louce u Hrádku rostly pro všechny švestky a jablka.

Pak jsme se přestěhovali do Semil, malého města na břehu Jizery u paty Kozákova. O sobě a svých kamarádkách někdy říkám, že jsme ženy z Jizery, červené hlíny a achátů," říká naše kandidátka Kateřina Čechová, učitelka a spoluautorka programu vzdělávání Pro KRAJinu.

Diplomku psala o názvech českých piv: "Zamilovala jsem se. Pronikla jsem do bohatství české pivovarské tradice a také české krajiny a jejích darů – voda, slad, chmel. A pak ten vrcholný zážitek: posezení na dřevěné lavici pod stromem, s výhledem do kraje a s půllitrem v ruce."

"Jako vystudovaná češtinářka a angličtinářka jsem neměla velký problém najít po škole zaměstnání. Nastoupila jsem do malé základky v Jablonci nad Nisou, a postupem času jsem zjistila, že škola se dá dělat tak, aby bavila všechny zúčastněné, aby jim pomáhala, dávala smysl a skutečně vychovávala zdravé osobnosti."

Kateřina chce, aby tak fungovaly i střední školy - aby studenti měli možnost rozvíjet to, v čem jsou dobří. Důležité také je, aby si zkusili různé obory - nejen teoreticky z knížek a videí, ale i vlastníma rukama.

"Dobré vzdělání je takové, které člověk užije i za 20 let. A přesně takové může náš kraj svým lidem nabídnout," uzavírá Kateřina.

O změnách ve školství, které pomůžou studentům i učitelům, mluví Kateřina v podcastu s Jaromírem Baxou. O přijímačkách, které mají šanci obrátit výuku na druhém stupni základních škol k lepšímu, si můžete přečíst zde. Další článek se týká tématu změna je život - a jeden z úkolů školství je na to děti připravit.

Víc o tom, jak chceme zajistit dobré živobytí pro 442 356 obyvatel kraje, si můžete přečíst zde: http://www.volbaprokrajinu.cz/strana/program

Máme radost, že vás tu máme.
Nechte nám, prosím, svůj e-mail!

Pokračujeme v práci, do které jsme se pustili. Pokud chcete vědět, co se kolem Pro KRAJinu děje, přihlašte se k odběru newsletteru. Posíláme ho jednou měsíčně.