Vaši lidé

Mgr. Lenka VITEBSKÁ

50 let, Jablonec nad Nisou advokátka, členka jabloneckého Výboru pro hospodaření s majetkem města

Advokátka Lenka Vitebská je Jablonečanka tělem i duší: “Tady jsem se narodila, tady jsem chodila na základku i na gymnázium, tady se před 17 lety narodila moje dvojčata, tady bych chtěla jednou vidět vyrůstat svá vnoučata,” usmívá se Lenka.


Advokátkou chtěla být od střední školy, své profesi je věrná už 20 let. “Advokáti jsou veřejností nezřídka kritizováni (a velmi často zcela oprávněně). Já mám svoji práci přesto ráda, snažím se ji dělat s nejlepším vědomím a svědomím. Právě tak, jak bych chtěla, aby to dělal každý – s nasazením, se snahou o co nejlepší výsledek, s respektem vůči všem zúčastněným, s rozhodnutím se jen tak nevzdát a dotáhnout to do konce.”


Lenka je nadšená sportovkyně, která zažila i náročná životní období. Před devíti lety ji srazilo auto, a několik měsíců strávila v nemocnici. “Tehdy jsem si uvědomila, jak je pro mě sport důležitý. Díky dlouhé rehabilitaci jsem se také setkala s řadou lidí, kteří s nějakým pohybovým omezením žijí trvale. Snažím se od té doby podporovat děti i dospělé s handicapem v zapojování do sportovního života.” 


Lenka Vitebská


V roce 2018 proto Lenka absolvovala pětidenní Handy Cyklomaraton, kdy se nonstop jede 2222 kilometrů. “Hodně jsem se díky tomu naučila a potkala řadu lidí, kteří v sobě mají ohromnou sílu a inspirují mě.” Velkou Lenčinou sportovní vášní je orientační běh, podílí se i na organizaci mistrovství světa v tomto sportu, které se bude konat příští rok v Liberci. 


“Po mém úrazu a taky s přibývajícím věkem jsem se začala (zcela laicky) zajímat o psychologii, o filozofii, o dění kolem sebe a o moji roli v něm. To vše dohromady mě přivedlo k rozhodnutí připojit se v komunálních volbách 2019 ke kandidátce Společně pro Jablonec. Jsem díky tomu už 2 roky členkou výboru pro hospodaření s majetkem města Jablonec,” říká Lenka.


“Úspěch uskupení v komunálních volbách mi potvrdil, že to „mělo smysl“ a když mi bylo nabídnuto podílet se na kandidátce ProKRAJinu, tak jsem se opět rozhodla jít s kůží na trh a udělat maximum pro to, aby se principy, kterým vnitřně věřím – tj. soběstačnost, zajištění kvalitního živobytí, smysluplná péče o krajinu - uplatňovaly  i na krajské úrovni,vysvětluje Lenka důvody své kandidatury do krajských voleb.

Chcete o Lence vědět víc? Poslechněte si tento podcast!

A podívejte se, jak ji vidí její syn:

Máme radost, že vás tu máme.
Nechte nám, prosím, svůj e-mail!

Pokračujeme v práci, do které jsme se pustili. Pokud chcete vědět, co se kolem Pro KRAJinu děje, přihlašte se k odběru newsletteru. Posíláme ho jednou měsíčně.