Vaši lidé

Mgr. Radka BENEŠOVÁ

Mgr. Radka BENEŠOVÁ, 44 let, Liberec učitelka a překladatelka z angličtiny a portugalštiny, členka libereckého Kontrolního výboru

“Politici dělají spoustu rozhodnutí, která pak ovlivňují můj život. Uvědomila jsem si, že to nechci nechat jen na jiných. Politika jsme my všichni,” říká Radka Benešová, naše kandidátka a spolupředsedkyně Zelených v Liberci.

“Jsem máma tří dětí, za které cítím zodpovědnost. Starám se o to, aby měli co jíst, aby jim nebyla zima, abychom měli kde bydlet. Ale moje svědomí mi říká, že je potřeba kvůli nim i sobě dělat víc: musíme se postarat o krajinu a planetu, na které žijeme,” pokračuje Radka, která se živí jako překladatelka a lektorka angličtiny a portugalštiny.

Její děti o ní říkají: "Naše máma nesnáší nečinnost. Prý je každý svého štěstí strojvůdcem. Říká, že to neznamená být sobec, ale pokud se mi něco nelíbí, měla bych jednat. Pro sebe, své nejbližší a svět jako celek."

Radka je členkou kontrolního výboru v Liberci: “Kontrolní výbor je takový hlídací pes. Upozorňujeme na nevýhodné podmínky ve smlouvách, již proběhlé předražené zakázky, nesmyslné procesy. Za ten rok a půl, co jsem členka, se podařilo několik kontrol dotáhnout do konce a upozornit zastupitelstvo. Mám ale dojem, že potenciál je daleko větší."

Ráda a hodně sportuje: “Miluji pohyb, hlavně běh, kolo, jógu a lyže. Nejvíc relaxuju při práci na zahradě, u knihy nebo u dobrého filmu. Nedokážu si život představit bez chutného jídla, přátel a rodiny. Snažím se vážit si každého okamžiku, každé kapky vody a každého úsměvu.”

V rámci předvolební kampaně se Radka společně s Martinou Vondrovou také pustily do nahrávání rozhovorů s kolegy z kandidátky. “Přijde mi neuvěřitelné, kolik zajímavých lidí na kandidátce máme. Každý rozhovor je pro mě obohacující a inspirující.”

My ostatní zase musíme říct, že povídat si s Radkou je radost, vždycky se na natáčení pečlivě připravuje. Podcasty si rozhodně poslechněte! Najdete je tady.

Máme radost, že vás tu máme.
Nechte nám, prosím, svůj e-mail!

Pokračujeme v práci, do které jsme se pustili. Pokud chcete vědět, co se kolem Pro KRAJinu děje, přihlašte se k odběru newsletteru. Posíláme ho jednou měsíčně.