Vaši lidé

MUDr. Zuzana NOSKOVÁ

MUDr. Zuzana NOSKOVÁ, 56 let, Jablonec nad Nisou medicínská poradkyně, členka jablonecké Komise pro ochranu zvířat a životního prostředí, členka Osadního výboru Mšeno nad Nisou

Původně jsem byla zubařka, teď už dlouho pracuji ve farmaceutické firmě Sanofi na různých pozicích, t.č. v medicínském oddělení, předmětem mého zájmu je diabetologie a inzulíny.

Druhým rokem jsem členkou Komise pro zvířata a životní prostředí a také Osadního výboru Mšeno /jeden z devíti OV/ v Jablonci nad Nisou. Začínáme také koordinovat dobrovolnickou činnost ve městě, rádi bychom pomohli s výsadbou a zaléváním stromů, iniciovali přírodě blízké úpravy toků, např. Janovské Nisy. Dlouhodobě usilujeme o změnu způsobu sekání trávy ve městě a vytvoření květnatých louček pro motýly a jiný hmyz.

Po sametové revoluci bylo mojí největší touhou poznat svět, kam nás komunisti předtím nechtěli pustit. Cestovala jsem po Asii i Jižní Americe, Austrálii i Africe a hlavně všude lezla na vysoké hory.

Dnes spíše putuji po české krajině, pěšky i na kole, svůj domeček si nosím/vozím s sebou.

Vždycky jsem se zajímala o všechno, co se týká přírody a lidí okolo sebe, takže nemůžu nevidět, co se děje s krajinou, s vodou a klimatem.

Vzdělávám se už delší dobu v této problematice a jsem ráda, že si stále více lidí uvědomuje, že je potřeba přesvědčit politiky, aby se konečně začali vážně zabývat tím, jak si udržet krajinu zdravou nebo spíše jak současný ne moc dobrý stav změnit k lepšímu. Dlouhodobě sleduji činnost takových lidí jako je např. Jiří Malík se svým projektem Zdoňov a Daniel Pitek pod Milešovkou, který nejen hospodaří šetrně ke krajině, ale také velmi pěkně a srozumitelně pro veřejnost dokáže o těchto věcech mluvit.

Poslední dobou hledám možnosti, jak o věcech jen nemluvit, ale i aktivně pomoci věci měnit. Proto jsem se nechala přesvědčit a už dvakrát kandidovala v komunálních volbách v Jablonci (za Změnu a podruhé Společně pro Jablonec). Jsem moc ráda, že se konečně objevil někdo, kdo jde do krajských voleb se stejnými prioritami, které mám i já.

Také mě moc baví i čtení všeho druhu a zpívání s kytarou s kamarády. Snažím se také zdravě jíst a kupovat potraviny i jiné věci s ohledem na jejich šetrnou výrobu a uhlíkovou stopu.

Jsem moc ráda, že se objevují lidé, kteří jsou aktivní a mají chuť změnit politiku a otevřít ji více zájmu ,,obyčejných“ lidí. Srozumitelná a otevřená komunikace s občany a jejich možnost kdykoli vznést konstruktivní podněty, které nezapadnou, podle mého povede k většímu zájmu lidí o život ve městech. Zároveň cítím, že nemám právo reptat a stěžovat si na to, co se mi nelíbí, když jsem se ani nepokusila sama něco změnit. Proto chci svou kandidaturou podpořit lidi, kteří již mají za sebou zkušenosti a vůli měnit kraj k lepšímu.

Co se týká krajských voleb, jsem ráda, že se i v našem kraji konečně objevilo seskupení lidí, kteří upřímně chtějí pracovat pro změny v přístupu ke krajině, což je i můj dlouhodobý zájem. Je mi ctí, že jsem se dostala do této skvělé společnosti a pokusím se je podpořit, jak to jen zvládnu.

Máme radost, že vás tu máme.
Nechte nám, prosím, svůj e-mail!

Pokračujeme v práci, do které jsme se pustili. Pokud chcete vědět, co se kolem Pro KRAJinu děje, přihlašte se k odběru newsletteru. Posíláme ho jednou měsíčně.