Vaši lidé

PhDr. Miroslav HUDEC

PhDr. Miroslav HUDEC, 68 let, Česká Lípa dětský psycholog a rodinný poradce, publicista, zastupitel České Lípy, předseda regionální pobočky Společnosti pro trvale udržitelný život, člen krajského Výboru dopravy

Nejdéle sloužícím a nejzkušenějším zastupitelem na naší kandidátce je Miroslav Hudec, který kandiduje z pátého místa. Za lidi i parky ve městě se pere s krátkou přestávkou už od roku 1990, kdy byl zvolen za Občanské fórum, které na Českolipsku zakládal.


"Občanským povoláním jsem psycholog - rodinný poradce. Řadu let působím v různých médiích i jako publicista s ostře nabroušeným perem (no, teď už spíše klávesnicí PC), všelijakým potvorám bývám nepříjemný jak osina kdesi,” směje se pan Hudec.

O svém působení v zastupitelstvu říká s nadsázkou: “Sem tam jsem za ta léta zažil i nějaký úspěch, těší mě třeba nová vlaková zastávka v České Lípě, kterou jsme protlačili i přes značný odpor zdejších zpátečníků, nebo pěkná alej klasických třešňových odrůd v příměstské čtvrti.”


Miroslav Hudec


Přes dlouhé působení v politice na něm neuvidíte stopy papalášství nebo povyšování se. Je stále aktivním občanem v tom nejlepším slova smyslu. Prokazuje také obdivuhodnou vytrvalost, což je vidno například v boji proti obnovení těžby čediče na vrchu Tlustec. Miroslav Hudec se tam za přírodu i lidi žijící kolem pere už dvacet let!


“Na kraji se i díky Tlustci dlouhodobě věnuji například tématu surovinové politiky. Tam vidím, jak zastaralé je naše uvažování o využívání přírodního bohatství. Nemůžeme srovnat všechny kopce se zemí, je potřeba využívat mnohem víc recyklaci! Když jsem byl mezi lety 2012 a 2016 krajský zastupitel, připravil jsem také návrh na obnovu alejí podél silnic. Tehdy to z nějakého důvodu neprošlo, ale o pár let později se projekt rozběhl,” říká pan Hudec a dodává: “Pokud se do nového krajského zastupitelstva zastupitelstva dostanu, mají se příznivci modernizace Libereckého kraje i jejich soupeři na co těšit!"


Chcete se dozvědět víc o práci Miroslava Hudce?


Máme radost, že vás tu máme.
Nechte nám, prosím, svůj e-mail!

Pokračujeme v práci, do které jsme se pustili. Pokud chcete vědět, co se kolem Pro KRAJinu děje, přihlašte se k odběru newsletteru. Posíláme ho jednou měsíčně.